poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUM ˇ KSIĘGARNIA "POEZJA"Sobota, 20.01.2018
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT

KSIĘGARNIA "POEZJA"

LINKI

KONTAKT

Szukaj


Ostatnio dodane Wiersze
alfredki
W istocie.
100 lat samotności
Wiotką ciebie ujrzał...
Z pamiętnika grafoma...
Duet
iluzja
o starości
Wiatrom powierzam pr...
z cyklu: Impresje mo...
Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
slam?
Przypowiesc europejska
Uśmiechnij się
Wycinanie hołubców -...
"A imię jego czterdz...
Co to jest poezja?
"Co to jest poezja?"...
EKSPERYMENTY
Piszemy piosenki?
Wady i zalety w poezji
Licznik odwiedzin
[licznik]
Lubelskie Spotkania Literackie - "Miasto Poezji" - 23-29.05.2011
Imprezy, spotkania, wydawnictwaFestiwal jest stałym wydarzeniem organizowanym w Lublinie od 2008 roku (opis dotychczasowych trzech edycji można znaleźć na www.miastopoezji.pl). Znakiem festiwalu jest rozpoznawalny w całej Polsce "skrzydlaty trolejbus", który jest metaforą będącą połączeniem uskrzydlającej funkcji poezji oraz charakterystycznego dla Lublina środka lokomocji, jakim jest trolejbus. Wchodząc we współpracę z mieszkańcami miasta, organizatorzy stawiają na edukację i animację, wykorzystując internet, multimedia, nowatorskie sposoby wprowadzania poezji w przestrzeń miasta: happeningi, performance, murale, graffiti, koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmowe, instalacje.

Siłą "Miasta Poezji" jest otwarcie się na zupełnie nowe przestrzenie, przestrzeń publiczną (świątynie, ulice, place, przystanki autobusowe, środki lokomocji, biblioteki, kawiarnie, szkoły, przedszkola) i przestrzeń prywatną (mieszkania, domy). Co roku przyznawana jest nagroda "Kamień" (dotychczasowi laureaci to: Ryszard Krynicki, Julia Hartwig i Tomasz Różycki). Organizatorzy wychodzą z założenia, aby "Miasto Poezji" budowane było przez mieszkańców Lublina - stąd współpraca z wieloma środowiskami, osobami oraz szerokie ramy programowe pozwalające spotkać w "Mieście Poezji" zarówno amatorów, jak i uznanych poetów i krytyków.


PROGRAM:

23 maja 2011 r.

godz. 6.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Nie budźcie Poezji 2", ul. 3 maja 10/5a (wejście od Cichej)
godz. 9.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Czechowicz - Miasto - Poezja - Teatr - Radio", promocja najnowszych dzieł zebranych Utwory dramatyczne J. Czechowicza, prezentacja multimedialna, prowadzenie Jarosław Cymerman i Aleksandra Zińczuk, Czytelnia Humanistyczna BG UMCS, ul. Radziszewskiego 11
godz. 9.30 - "Poezja dla najmłodszych" - Prywatne Przedszkole "Motylek", ul. Jutrzenki 16/156,152
godz. 10.00-15.00 - "Terytorium Poezji" - spotkania z autorami w przestrzeni miasta, instalacje poetyckie, Szafa Poezji, happeningi, Deptak
godz. 10.30-12.00 - "Terytorium Poezji" - śniadanie z Alicją w Krainie Czarów z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 14, Deptak
godz. 11.30 - "Mieszkanie Poezji" u Moniki Chylińskiej - "Wiersze dla Grodzkiej", okno naprzeciwko Trybunału Koronnego
godz. 11.30-17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wystawa Mirona", ul. Krakowskie Przedmieście 59/5
godz. 12.00 - "Majówka filarecka" w wykonaniu uczniów z II LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego, Plac Litewski
godz. 12.00 - Finał Międzyszkolnego Slamu poetyckiego, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
godz. 12.15 - "Kino Malucha" - bajki multimedialne Jacka Paciorka, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 13.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą, prowadzenie dr Rafał Szczerbakiewicz, UMCS
godz. 13.20 - "Kłopoty z ulubionym Poetą" - odczyt Bohdana Zadury, wporwadzenie Bogusław Wróblewski, KUL, Gmach Główny, sala 49
godz. 13.30 - "Miszkanie Poezji" - "Piotruś Pan Poeta", ul. Kowalska 1
godz. 14.00-14.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 15.00-17.00 - "Trolejbus Poezji" - młodzież z Osiedlowego Domu Kultury "Źródło" recytuje poezję w trolejbusie nr 158
godz. 17.00 - "Czas odnaleziony. Album ze zdjęciami Józefa Czechowicza", wystawa fotografii, kurator: Marcin Sudziński, Galeria NN, ul. Grodzka 34
godz. 17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Zmartwychwstanie ptaszka" - spotkanie autorskie z Bohdanem Zadurą, prowadzenie Agata Ptak i Bogusław Wróblewski, Sala Obrad Wydziału Humanistycznego UMCS
godz. 17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Antologia Oddechów" - spotkanie z Jeremim Jastrzębskim, Katarzyną Szajewską i Magdaleną Byliną, "Klub Osiedlowy Przyjaźni", ul. Przyjaźni 13
godz. 18.00 - "Teatr Poezji"* - Wieczór z poezją Agnieszki Osieckiej w wykonaniu zespołu recytatorskiego MDK "Pod Akacją", pracującego pod kierunkiem Moniki Wesołowskiej, MDK "Pod Akacją", ul. Grodzka 11
godz. 18.00 - "Kino Poezji" - Ułamki codzienności, realizacja: Elżbieta Rottermund, Polska 2003, Julia Hartwig reżyseria: Adam W. Kulik, Polska 1995 (po filmie spotkanie z reżyserem Adamem Kulikiem), Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
godz. 18.00-18.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 18.00 - "Mieszkanie poezji" u Wicewojewody Lubelskiego Pani Henryki Strojnowskiej - spotkanie z poezją Elżbiety Cichli-Czarniawskiej, ul. Spokojna 4
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Podróże w trzech wymiarach", spotkanie z Darią Gardzińską i Agnieszką Szady, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Mariuszem Grzebalskim i Dariuszem Sośnickim, prowadzenie Anna Maria Koźbiel i Maciej Topolski, KUL
godz. 20.00 - "Mieszkanie Poezji" u Agnieszki Jarmuł, "Rzuć poezją o ścianę", ul. Agatowa 18/53
godz. 20.00 - Mural z wierszem laureata tegorocznej nagrody "Kamień" - VII LO im. M. Konopnickiej, ul. Farbiarska 8


24 maja 2011 r.

godz. 9.30-11.00 - "Poezja dla najmłodszych", Przedszkole Niepubliczne Kubuś i Tygrysek, ul. Dr. Męczenników Majdanka 9B
godz. 10.00 - "Świadectwa" - spotkanie z Piotrem Wiesławem Rudzkim, Gimnazjum nr 10, ul. Wajdeloty 12
godz. 10.00-15.00 - "Terytorium Poezji" - spotkania z autorami w przestrzeni miasta, instalacje poetyckie, Szafa Poezji, happeningi, Deptak
godz. 10.30-12.00 - "Terytorium Poezji" - śniadanie z Alicją w Krainie Czarów, Szkoła Podstawowa nr 14, Deptak
godz. 10.45 - "Mieszkanie Poezji" w MBP im. H. Łopacińskiego, filia nr 10 - spotkanie z Romanem Maciejewskim-Vargą, ul. Kleeberga12 a
godz. 11.30-17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wystawa Mirona", ul. Krakowskie Przedmieście 59/5
godz. 12.15 - "Kino Malucha" - bajki multimedialne Jacka Paciorka, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 12.15 - "Mieszkanie Poezji" - "Wiersze z balkonu", ul. Rybna (balkon na tyłach Bramy Rybnej)
godz. 12.40 - "Mieszkanie Poezji" - "Trzy wiersze dla Pani Zosi - poezja Jana Pocka oraz wspomnienia o autorze", ul. Rynek 5 m.15
godz. 14.00-14.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 15.00 - "Terytorium Poezji" - Poetycki Parkour w wykonaniu "Grupy Nizar", Stare Miasto, okolice Stołu Poezji
godz. 15.00-17.00 - "Trolejbus Poezji" - młodzież z Osiedlowego Domu Kultury "Źródło" recytuje poezję w trolejbusie nr 158
godz. 16.00 - "Mieszkanie Poezji" w MBP im. H. Łopacińskiego, filia nr 13 - "Poetyckie kryminały" - spotkanie z Marcinem Wrońskim, ul. Grażyny 13
godz. 17.00 - Wręczenie nagrody "Kamień" dla Piotra Matywieckiego, prowadzenie Leszek Szaruga, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
godz. 17.00 - "Mieszkanie Poezji" u Aleksandra Gałeckiego, "Kozacka Brama", ul. Jezuicka 10
godz. 17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Poezja Nieuchwytna" (poezja na rowerach), ul. Śródmieście
godz. 17.30 - Mieszkanie Poezji" - "Poezja przez megafon", ul. Krakowskie Przedmieście 59/7
godz. 18.00 - "Teatr Poezji"* - wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu wokalistów zespołu Grażyny Grymuzy z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie oraz Zespołu MDK "Pod Akacją" w Lublinie, pracującego pod kierunkiem Tadeusza Krukowskiego, MDK "Pod Akacją", ul. Grodzka 11
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wiersze w Vegas" - wiersze będzie czytał oraz doradzał w sprawie wyboru wina Sławomir Płatek, sklep "Vegas", ul. Okopowa 3
godz. 18.00-18.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 18.00 - "Oblicza poezji jidysz" - wspólne czytanie i omawianie wierszy znanych poetów żydowskich, Wydział Humanistyczny UMCS ("Stary Humanik"), s. 226, prowadzenie Aleksandra Duź
godz. 19.00 - "Rozmowy z Bogiem" - Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy, ul. I Armii Wojska Polskiego 10
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie autorskie z Andrzejem Niewiadomskim i Markiem Danielkiewiczem, "Między Słowami", ul. Rybna 4/5
godz. 19.30 - "Mieszkanie Poezji" - "Głos z Torunia", Toruń, ul. Niesiłowskiego 6b/28
godz. 20.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Pauliną Danecką, Warszawa, Aleja Stanów Zjednoczonych
godz. 20.00 - "Poetyckie Impro", No Potatoes, "Czarna Owca", ul. Narutowicza 9
godz. 20.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Pokój poezji u Katarzyny Kozielewicz", spotkanie z Moniką Wasilonek i Jackiem Skałeckim, ul. Hempla 4/55
godz. 21.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Poezja buddyzmu tybetańskiego" - spotkanie z Pawłem Karwatem, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 21.30 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Konradem Górą i Robertem Rybickim, prowadzenie Kamil Brewiński i Maciej Topolski, Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", ul. Wieniawska 15a


25 maja 2011 r.

godz. 8.00-17.00 - "Warsztaty Videopoezji" - prowadzenie Daria Kopiec ze Studia Filmowego SE-MA-FOR, Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Wajdeloty 1
godz. 9.00 - "Świadectwa" - spotkanie z Robertem Karwatem, IX LO im. M. Kopernika, ul. Andrzeja Struga 6
godz. 9.30 - "Poezja dla najmłodszych", Przedszkole nr 65, ul. Langiewicza 3a
godz. 9.30 - "Świadectwa" - spotkanie z Piotrem Kępińskim, Gimnazjum nr 19, ul. Szkolna 6
godz. 10.00-15.00 - "Terytorium Poezji" - spotkania z autorami w przestrzeni miasta, instalacje poetyckie, Szafa Poezji, happeningi, Deptak
godz. 10.00 - "Poezja dla najmłodszych", Przedszkole Artystyczne, "Bystry Maluch", ul. Jana Sawy 4
godz. 10.30 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Magdaleną Jankowską, DPS, ul. Niecała 16
godz. 10.30 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Waldemarem Michalskim, prowadzenie Alicja Ruszyn-Kaczmarek, Gimnazjum nr 14, ul. Pogodna 19
godz. 10.35 - "Świadectwa" - spotkanie z Piotrem Matywieckim, VII LO im. Marii Konopnickiej, ul. Farbiarska 8
godz. 11.30 - "Świadectwa" - spotkanie z raperem "Dolarem", ZS Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, ul. Zemborzycka 82
godz. 11.30-17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wystawa Mirona", ul. Krakowskie Przedmieście 59/5
godz. 12.45 - "Świadectwa" - spotkanie z Piotrem Matywieckim, II LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego, ul. Ogrodowa 16
godz. 13.00 - "Terytorium Poezji" - gra miejska "Śladami Poetów",
godz. 13.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Piotrem Kępińskim, UMCS
godz. 14.00-14.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 14.30 - "Śladami Julii Hartwig" - spacer po miejscach związanych z Hartwigami - prowadzenie Joanna Zętar /wyjście spod Bramy Grodzkiej/
godz. 15.00-17.00 - "Trolejbus Poezji" - młodzież z Osiedlowego Domu Kultury "Źródło" recytuje poezję w trolejbusie nr 158
godz. 16.15 - "Sztafeta poetów" - debiutujący poeci czytają swoje wiersze, Zaułek Hartwigów
godz. 17.00 - "O poezji Julii Hartwig" - w spotkaniu udział wezmą: Piotr Matywiecki, ks. Alfred Wierzbicki, Leszek Szaruga, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
godz. 17.00 - "Mieszkanie Poezji" w MBP im. H. Łopacińskiego, filia nr 21 - spotkanie z Olgą Stokłosą, prowadzenie Aleksandra Zińczuk, Rynek 11
godz. 18.00 - "Teatr Poezji"* - spektakl "Ugryź się w język", Teatr Panopticum MDK "Pod Akacją", reż. Mieczysław Wojtas, muz. Piotr Tesarowicz, ul. Grodzka 11
godz. 18.00-18.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 18.00 - "Kino Poezji" - Lady Caroline Lamb, reż. Robert Bolt, Wielka Brytania/Włochy 1972 (bohaterem filmu jest George Gordon Byron), Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Jeremim Jastrzębskim, Katarzyną Szajewską, Joanną Czyż, Magdaleną Beliną i Andrzejem Samborskim z grupy poetyckiej "Antologia Oddechów", gościnnie wystąpi Piotr Rządkowski, Dom Kultury "Skarpa", ul. Przytulna 4
godz. 18.00-19.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Poezja Bezdomna", ul. Grodzka - Plac Litewski - Krakowskie Przedmieście
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Wojciechem Wenclem, prowadzenie Artur Truszkowski, KUL, sala Collegium Norwidianum 208
godz. 19.30 - "Mieszkanie Poezji" u Ali Bąk - spotkanie z Kubą Przybyłowskim, ul. Tymiankowa 54/30
godz. 20.30 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Izabelą Wageman, Sławomirem Płatkiem i Piotrem Wiesławem Rudzkim, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 21.00 - "Mieszkanie Poezji" u Eweliny Jurasz - "Poezja przez okno", ul. Złota 6/6
godz. 21.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Śladami Brodskiego", ul. Niecała 12/2
godz. 21.30 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Jackiem Bieleńskim, "Scena Opium", ul. Langiewicza 10


26 maja 2011 r.

godz. 8.00-16.30 - "Warsztaty Videopoezji" - prowadzenie Daria Kopiec ze Studia Filmowego SE-MA-FOR, Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Wajdeloty 1
godz. 9.30 - "Poezja dla najmłodszych" - 4. Niepubliczne Przedszkole Muzyczne "Stonoga", ul. Marii Koryznowej 2
godz. 9.45 - "Świadectwa" - spotkanie z Izabelą Wageman, ZSO nr 4, ul. Kazimierza Tumidajskiego 6a
godz. 10.00-15.00 - "Terytorium Poezji" - spotkania z autorami w przestrzeni miasta, instalacje poetyckie, Szafa Poezji, happeningi, Deptak
godz. 10.00-15.00 - Poezja 2.0** - warsztat poezji multimedialnej, prowadzenia Michał Zabłocki (Emultipoetry.eu), Gimnazjum nr 19 im. J. Czechowicza, ul. Szkolna 6, sala 31
godz. 10.00 - "Świadectwa" - spotkanie z Andrzejem Materą, IX LO im. M. Kopernika, ul. Andrzeja Struga 6
godz. 11.30 - "Świadectwa" - spotkanie z Izabelą Wageman, Gimnazjum nr 11, ul. Radości 13
godz. 11.30-17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wystawa Mirona", ul. Krakowskie Przedmieście 59/5
godz. 12.00 - "Poezja dla najmłodszych" - Przedszkole nr 49, ul. Pana Balcera 11
godz. 12.00 - "Świadectwa" - spotkanie z Małgorzatą Strzałkowską, SP nr 14, Al. Warszawska 94
godz. 12.00-16.00 - "Poezjoterapia" - "Poezja w drodze", Środowiskowy Dom Samopomocy, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Świdnik, ul. Kościuszki 8
godz. 13.45 - "Świadectwa" - spotkanie z Piotrem Wiesławem Rudzkim, IX LO im. M. Kopernika, ul.Andrzeja Struga 6
godz. 14.00-14.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 15.00-17.00 - "Trolejbus Poezji" - młodzież z Osiedlowego Domu Kultury "Źródło" recytuje poezję w trolejbusie nr 158
godz. 16.00 - Poezja 2.0** - spotkanie z Leszkiem Onakiem (Liternet.pl), Studenckie Koło Informacji Naukowej "Palimpsest", UMCS, Nowy Humanik, sala 013B, poziom "-1"
godz. 17.00 - "Mieszkanie Poezji" u Katarzyny Piwońskiej, "Piknik współczesnej poezji białoruskiej", wymarsz nad Bystrzycę z mieszkania przy ul. Środkowej 13/14
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" u Agaty Sztorc, Zuzanny Nabulssi i Karoliny Mądro, Dys 93
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Edą Ostrowską i Tadeuszem Karabowiczem, KUL, sala Collegium Norwidianum 204
godz. 18.00 - "Teatr Poezji"* - wieczór z poezją BABCI ANIELI w wykonaniu Teatru Grodzka 11, opiekun Joanna Wawiórka-Kamieniecka. "Kot w butach" (wybrane fragmenty śpiewane spektaklu) w wykonaniu Teatru Panopticun MDK "Pod Akacją", reż. Mieczysław Wojtas, muz. Piotr Tesarowicz
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Piotrem Macierzyńskim, prowadzenie Marcin Wociór, "Cax Mafe", ul. Staszica 1
godz. 18.00-18.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Pieśni argentyńskie" - Pablo Cordozo, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 19.30 - Poezja 2.0** - wernisaż wystawy "Piksele" oraz spotkanie z autorką Agatą Dębicką (agde.blox.pl), Kawiarnio-Księgarnia "Między słowami", ul. Rybna 4/5
godz. 20.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim, prowadzenie Paweł Jarosz i kamil Brewiński, ul. Krakowskie Przedmieście 59/6 ( II piętro)
godz. 00.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wspaniałość smutnego kurzu", ul. Puławska 18
godz. 00.00 - "Noc z Poezją" - nocne czytanie wierszy w Radio Lublin podczas audycji "Studnia Akademicka", prowadzenie Józef Szopiński, ul. Obrońców Pokoju 2


27 maja 2011 r.

godz. 8.00-14.00 - "Warsztaty Videopoezji" - prowadzenie Daria Kopiec ze Studia Filmowego SE-MA-FOR, Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Wajdeloty 1
godz. 9.30 - "Świadectwa" - spotkanie z Kubą Przybyłowskim, Gimnazujm nr 19 im. J. Czechowczia, ul. Szkolna 6
godz. 9.30 - "Świadectwa" - spotkanie z Piotrem Wiesławem Rudzkim, Gimnazjum nr 1 w Niemcach, ul. Szkolna 23
godz. 9.30 - "Świadectwa" - spotkanie ze Sławomirem Płatkiem, ZSO nr 4, ul. K. Tumidajskiego 6a
godz. 10.00 - Czytanie poezji w Kaplicy Trójcy Świętej:
godz. 10.00 - "Poezja dla najmłodszych", Przedszkole nr 15, ul. Bohaterów Monte Cassino 7
godz. 10.00-11.00 - Przedszkolny Przegląd Recytatorski "Mała Poezja", Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, Studio im. Zbigniewa Stepka
godz. 10.10 - "Świadectwa" - spotkanie z Andrzejem Materą, IX LO im. M. Kopernika, ul. A. Struga 6
godz. 10.00-15.00 - "Terytorium Poezji" - spotkania z autorami w przestrzeni miasta, instalacje poetyckie, Szafa Poezji, happeningi, Deptak
godz. 10.00-15.00 - Poezja 2.0** - warsztat poezji multimedialnej, prowadzenie Michał Zabłocki (Emultipoetry.eu), Gimnazjum nr 19 im. J. Czechowicza, ul. Szkolna 6, sala 31
godz. 11.30-17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wystawa Mirona", ul. Krakowskie Przedmieście 59/5
godz. 12.45 - "Świadectwa" - spotkanie z Piotrem Macierzyńskim, II LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego, ul. Ogrodowa 16
godz. 14.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Marcinem Sendeckim, "Opium Cafe", ul. Langiewicza 16
godz. 14.00-14.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 15.00-17.00 - "Trolejbus Poezji" - młodzież z Osiedlowego Domu Kultury "Źródło" recytuje poezję w trolejbusie nr 158
godz. 17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Uczta hiszpańska" - spotkanie z poetami: Abel Murcia, Gerardo Beltrán Cejudo, Xavier Farré Vidal, Jolanda Soler Onís, prowadzenie: Dorota Mościbrodzka, Aleksandra Zińczuk, WBP im. H. Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4
godz. 17.00 - Poezja 2.0**, spotkanie z twórcami "Kofeiny" - Joanną Lech i Danielem Kotem, prowadzenie Leszek Onak, Kawiarnio-Księgarnia "Spółdzielnia", ul. Peowiaków 11, współorganizacja: Fundacja Kaisera Soze (kaisersoze.pl)
godz. 17.30 - "Mieszkanie Poezji" - "Wiersze, albo literatura przez megafon", ul. Krakowskie Przedmieście 59/7
godz. 18.00 - "Teatr Poezji"* - spektakl "Baśń o grającym imbryku" w wykonaniu Teatru "Drugie Piętro" MDK "Pod Akacją", scenariusz Marta Guśniowska, reż. Joanna Franaszczuk-Nowak, muz. Piotr Tesarowicz, spektakl "Szaflandia" w wykonaniu Teatru Supełki MDK "Pod Akacją", scenariusz Joanna Franaszczuk-Nowak na podstawie Doroty Gellner, reż Joanna Franaszczuk-Nowak, muz. Piotr Tesarowicz
godz. 18.00-18.30 - "Głosy Poetów" - emisja wierszy, "Hades Szeroka", ul. Grodzka 21
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" - "To, co było światem..." - spotkanie z Dariuszem Suską, prowadzenie Jarosław Borowiec, "Pożegnanie z Afryką", ul. Złota 3
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" u Małgorzaty Kulik - spotkanie z Anną Wiśniewską, "Wierszem malowane", ul. Bursztynowa 41/21
godz. 18.30 - "Mieszkanie Poezji" u Dominiki Serafin - spotkanie z Andrzejem Sosnowskim, ul. Bernardyńska 12
godz. 18.30 - "Mieszkanie Poezji" u Anny Milczek - spotkanie z autorami z grupy poetyckiej "Antologia Oddechów", Kozubszczyzna 70
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" u Michała Mysiaka, Michała Jastrzębskiego i Pawła Postawskiego - "Balkon Poezji - Poezja Basenu Morza Czarnego", ul. Radziszewskiego 2/23
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wiersze zaangażowane i Nie" - spotkanie z Radkiem Wiśniewskim, prowadzenie Bartosz Wójcik, "Opium Cafe", ul. Langiewicza 16, współorganizacja: Fundacja Kaisera Soze (kaisersoze.pl)
godz. 20.00 - "Mieszkanie Poezji" u Marcina Kasicy, Weroniki Kijewskiej i Adama Żubra, ul. Oliwkowa 18
godz. 20.00 - Slam Poetycki - po slamie występ "Dolara", grupy "Open Source" oraz "Anonima", Muszla Koncertowa, Ogród Saski


28 maja 2011 r.

godz. 10.00-11.00 - Przedszkolny Przegląd Recytatorski "Mała Poezja" - prezentacja zwycięzców, Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, Studio im. Zbigniewa Stepka
godz. 10.00-11.30 - Hiszpańscy twórcy czytają m.in. lubelskich poetów, Abel Murcia, Gerardo Beltrán Cejudo, Xavier Farré Vidal, Jolanda Soler Onís, Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim
godz. 11.30-17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wystawa Mirona", ul. Krakowskie Przedmieście 59/5
godz. 12.00-14.00 - Warsztaty haiku** - prowadzenie Dariusz Brzóska-Brzóskiewicz, Kawiarnio-Księgarnia "Spółdzielnia", ul. Peowiaków 11
godz. 13.00-16.00 - Kiermasz książek i audiobooków wydawnictwa BUKA, Plac Łokietka
godz. 15.00 - Poezja 2.0**, panel dyskusyjny, gośćmi będą: Leszek Onak (Liternet.pl), Michał Zabłocki (Emulipoetry.eu), Daniel Kot, Joanna Lech (Kofeina); prowadzący: Jarosław Lipszyc, Stowarzyszenie "Homo Faber", ul. Krakowskie Przedmieście 39
godz. 16.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Miasto Poezji na czacie", ul. Krakowskie Przedmieście 39
godz. 16.00 - "Kino Poezji" - Czesława Miłosza historia literatury polskiej XX wieku, reżyseria: Ewa Pytka-Chylarecka, Polska 1999, Dolina Issy, reż. Tadeusz Konwicki, Polska 1982, Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Antologia Oddechów" - spotkanie z Jeremim Jastrzębskim, Joanną Czyż i Katarzyną Szajewską, Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Niedrzwica Duża, ul. Lubelska 10
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" - recital Macieja Samoleja, "Pożegnanie z Afryką", ul. Złota 3
godz. 18.00 - "Mieszkanie Poezji" u Grzegorza Jędrka - spotkanie z Iloną i Przemkiem Witkowskimi, ul. B. Chrobrego 2/35
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - wieczór grupy poetyckiej "Dzień Po", wystapią Ewa Kołodyńska, Dominik Wacko i Arkadiusz Rytelewski, "Bar Orion", ul. Staszica 9
godz. 19.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Radość nad tym co jest, a poezja wisi w muzyce", Klasztor OO. Dominikanów, ul. Złota 9, prowadzenie: Szymon Burek, Katarzyna Nowak i Rozalia Olszewska
godz. 20.00 - "Mieszkanie Poezji" - spotkanie z Adamem Wiedemannem, prowadzenie Maciej Topolski i Kamil Brewiński, ul. Krakowskie Przedmieście 59/6 (II piętro)


29 maja 2011 r.

godz. 6.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Poezja u Solskiej", Al. Racławickie 24a
godz. 11.30-17.00 - "Mieszkanie Poezji" - "Wystawa Mirona", ul. Krakowskie Przedmieście 59/5
godz. 12.00-14.00 - Warsztaty haiku** - prowadzenie Dariusz Brzóska-Brzóskiewicz, Kawiarnio-Księgarnia "Spółdzielnia", ul. Peowiaków 11
godz. 16.00 - "Rozmowy z Bogiem" - Centrum Kultury Muzułmańskiej w Lublinie, ul. Namysłowskiego 2
godz. 16.00 - "Gdzie rusałki mówią dobranoc" - plenerowy spektakl słowno-muzyczny, Muzeum Wsi Lubelskiej, Al. Warszawska 96
godz. 16.00 - "Kino Poezji" - Hamlet, reż. Franco Zeffirelli, USA/Wielka Brytania/Francja 1990, Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
godz. 16.00 - "Mieszkanie Poezji" u Dominiki Szczeplik, spotkanie autorskie z Kubą Przybyłowskim, Brwinów pod Warszawą, ul. Pszczelińska 12a
godz. 18.30 - "Rozmowy z Bogiem" - Kościół p. w. Ducha Świętego, ul. Krakowskie Przedmieście 1

* W ramach "Teatru Poezji" recytatorzy z MDK "Pod Akacją" z zespołu Moniki Wesołowskiej będą codziennie czytać poezję Czesława Miłosza przed budynkiem MDK. Od 23.05.2011 będzie też czynna wystawa pokonkursowa "Ilustracje do wierszy J. Czechowicza i Cz. Miłosza"


(za: www.lsi.lublin.pl)
Dodane przez moderator2 dnia 19.05.2011 17:48 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1612 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Współpracują z nami

agencja zatrudnienia

REKLAMA GOOGLE

Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
IMAK
VIDEO MAGAZYN
ostatnie wydanie
GRUDZIEŃ 2013

I M A K
internetowy magazyn kulturalny

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
bez limitu
Zaproszenie... czyli...
Listopadowy mini-kon...
Wyniki wrześniowego ...
Wyniki sierpniowego ...
Październikowy mini-...
"U Szymborskiej" - Z...
Wyniki X Ogólnopolsk...
Małopolska Nagroda P...
V Ogólnopolski Konku...
Użytkownicy
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 5 822
Nieaktywowani Użytkownicy: 1
Najnowszy Użytkownik: Czarek Płatak

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

36491204 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005